Haber

Günlük kiralamalar için İçişleri Bakanlığı genelgesi

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında Ayvalık Vergi Dairesi ve Ayvalık Kaymakamlığının yaptığı açıklamayla harekete geçen Jandarma ve Polis ekipleri, ‘günlük’ kiralanan evlere ruhsat kontrolü getirdi.

Ayvalık’ta günübirlik kiraya verilen konutlar için ruhsat başvurusu yapılırken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden rapor alma zorunluluğu gerekli belgeler arasında yer alıyor. İtfaiye Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, zemin ve birinci kat dışındaki dairelerde yangın merdiveni gerektiğinden itfaiye raporu alınması gerektiği öğrenildi. İtfaiye raporu alınması halinde Ayvalık Belediyesi Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü vatandaşlara ruhsat verilmesi için gerekli tüm zemini sağlıyor.

Ayvalık Belediyesi, başlatılan denetimlerden dolayı vatandaşların mağdur olmaması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden yangın raporu alınması ve bir an önce ruhsat başvurusu yapılması halinde vatandaşların ruhsat sorununu bir gün içinde çözebilecek. Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Vergi Dairesi tarafından.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu