Haber

Seçmen listeleri bugün sallanıyor! Kaydınızı bu iki yöntemle kontrol edin

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimi takvimine göre, seçmen listeleri 20 Nisan’da muhtarlıklarda askıya alındı.

17.00’DE BİTİŞ

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs seçimleri takvimine göre, ilçe seçim kurulları tarafından 20 Mart’ta güncellenmek üzere askıya alınan muhtarlık mahallesi ile tutuklu ve hükümlüler için askı listeleri açıklandı. taksir suçlarından bugün saat 17.00’de ara verilecek. Böylece itiraz süreleri de dolmuş olacaktır. Bugünden itibaren vatandaşlar seçmen kütüğündeki yerler dışında oy kullanmak için değişiklik yapamayacak.

MOBİL KUTU UYGULAMALARI YARIN SONA ERİYOR

Hastalık veya mani nedeniyle yatalak olan seçmenlerin mobil sandıklarda oy kullanabilmeleri için yapılacak başvuruların süresi yarın sona eriyor.

SEÇMEN KAYDI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Seçmen kayıt sorgulama ekranı hem YSK hem de e-Devlet üzerinden görüntülenebilmektedir. Yaşadıkları şehirlerde nerede oy kullanacaklarını merak eden vatandaşlar bu iki seçenekten birine giriş yaparak nerede oy kullanacaklarını öğrenebilirler. Seçmen kaydı sorgulama için YSK internet sitesine TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada sizin bilgileriniz ve hanenize kayıtlı olanların bilgileri görüntülenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu